Zgłoszenia: Piotr Kaczyński (Piskornia)

Nazwa Data dodania Opis
YouTube to ALLPlayer 1.3 2009-09-20 Świetny dodatek do popularnego odtwarzacza ALL Player, umożliwiający darmowe pobieranie filmów z serwisu YouTube.com FUNKCJE darmowe pobieranie filmów z serwisu YouTube.com INSTALACJA Klikamy na ikonę programu instalacyjnego i wybieramy język polski. Następnie postępujemy zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Pozostawiamy domyślne ustawienia lub wybieramy według naszych preferencji. Należy pamiętać o tym, że określając folder, w którym ma zostać zainstalowany program, należy wybrać ten z wcześniej zainstalowanym ALL Playerem w wersji 4.1. OBSŁUGA I. Uruchamiamy aplikację i otwieramy stronę YouTube.com, z której będziemy mogli pobrać dowolnie oglądany przez nas film. Na stronie YouTube pojawią się linki: „YouTube to ALLPlayer.org” oraz „Download”. Niezależnie, który link wybierzemy spowoduje to, że pobierzemy dany film na dysk twardy. Domyślnie film zapisze się na pulpicie komputera, ale oczywiście można to zmienić w każdej chwili. Usługa ta jest dostępna jeśli korzystamy z Internet Explorera. II. W przypadku innych przeglądarek internetowych, takich jak: Netscape czy Firefox, po otwarciu programu, trzeba skopiować adres URL filmu znajdującego się w serwisie YouTube, a następnie w aplikacji nacisnąć „dodaj ręcznie” i tam wkleić oraz kliknąć „dodaj”. Pojawia się okno dialogowe, w którym wybieramy folder docelowy gdzie ma zostać zapisany film, format (do wyboru: MP4 i FLV HQ) i nacisnąć „OK”, a następnie „Pobierz wybrane”. PORADY Dodatek działa z najnowszą wersją programu ALL Player 4.1. Można także zaktualizować ALL Playera przy pomocy usługi Live Update będzie to kosztowało 4,50 zł za wysłany SMS z wygenerowanym kodem. Dodatek do ALL Playera można pobrać m.in. na stronie: www.allplayer.org w dziale „POBIERZ”. Pamiętajcie jednak o prawach autorskich, którymi może być chroniony film na serwisie, w szczególności dotyczy to teledysków!
Foxit Reader 3.1.1 Build 901 2009-09-21 Darmowy, alternatywny względem Adobe Reader czytnik dokumentów w formacie PDF i znacznie szybszy od konkurenta FUNKCJE przeglądanie wielu dokumentów naraz, możliwość kopiowania tekstu (nieco gorzej niż w przypadku Adobe Reader), kopiowanie dowolnego fragmentu dokumentu jako grafiki przy użyciu schowka, wydruk dokumentów, wyszukiwanie, możliwość zamiany na dokument tekstowy, opcja dodawania komentarzy do tekstu. INSTALACJA Uruchamiamy program instalacyjny, zatwierdzamy umowę licencyjną i postępujemy według wyświetlających się wskazówek. OBSŁUGA Otwieramy program i wita nas przejrzysty oraz czytelny interfejs Foxit Reader. Aby otworzyć dowolny dokument w formacie PDF należy kliknąć „OPEN a PDF file”, dostępne po uruchomieniu aplikacji lub File -> Open i wybrać interesujący nas plik. Następnie możemy przystąpić do pracy z danym dokumentem. PORADY Domyślnie ustawiony jest język angielski, język polski jest jeszcze nie dostępny (dotychczas nie przetłumaczono). Platforma systemowa: Windows 98/ME/2000/XP/Vista, Linux.
Joomla! 1.5 2009-12-29 Joomla! 1.5 jest CMS-em, czyli systemem zarządzania treścią. Jej pierwsza wersja pojawiła się w 2005 roku. Stworzono ją na bazie Mambo. Instalacja: pliki instalacyjne, należy rozpakować i umieścić, używając np. klienta FTP, na serwerze, na którym jesteśmy zarejestrowani i posiadamy konto WWW. Później w przeglądarce wpisujemy adres, pod którym znajdować się będzie przyszła strona WWW. Teraz zaczynamy instalację pakietu. Wybieramy język, sprawdzamy poprawność ustawień (kolor zielony), wybieramy typ bazy danych, nazwę serwera (localhost), użytkownika, bazy danych i hasło dostępu do tej bazy. Kolejny krok to podanie nazwy witryny np. mój portal internetowy, adresu e-mail oraz hasła administratora. Pomijamy opcję wczytania przykładowych danych, klikamy na przycisk „Dalej” i „OK”. Po zakończonej instalacji, ze względów bezpieczeństwa naszej strony, usuwamy z serwera cały katalog „installation”. Wpisujemy następnie w przeglądarce adres: http://nazwa naszej strony. Widać jedynie menu główne i logo portalu, ale możemy dodać również inne moduły tj. banner reklamowy, licznik odwiedzin, losowy obrazek, lista najczęściej czytanych artykułów, ankieta oraz wiele innych. Aby tego dokonać należy zalogować się pod następującym adresem: http://nazwa naszej strony/administrator, wpisując nazwę użytkownika: admin, hasło oraz wybrać domyślnie język angielski, a następnie kliknąć „login”. W panelu administratora możemy zredagować artykuł, zarządzać wszystkimi artykułami, grupując je w sekcje i kategorie, dodawać zdjęcia, zmienić język, wybrać szablon strony, który w prosty i szybki sposób zmienia wygląd całego portalu dosłownie w kilka chwil. Szablony dla wersji 1.5 można pobrać m.in. na stronie: www.joomla24.com, www.joomla-shack.com. Podsumowując, polecam program Joomla! 1.5 każdemu, kto chce stworzyć własny portal internetowy. Nie wymaga to od niego umiejętności programowania, a sama obsługa aplikacji oraz zarządzanie stroną z panelu administratora jest naprawdę proste i intuicyjne.
Samorost 2009-12-30 Instalacja: Gra nie wymaga instalacji. Dostępna jest pod adresem: http://amanita-design.net/samorost-1/ W grze wcielasz się w małego człowieczka, który stanął przed ogromnym wyzwaniem. Otóż na jego barkach spoczywa los całej kosmicznej wyspy i jej mieszkańców, zagrożonych zderzeniem z inną planetoidą. Nie tracąc ani chwili, wsiadasz do swojej rakiety i ruszasz na sąsiednią planetę, by zapobiec katastrofie. A jak tego dokonasz? Szukasz na ekranie aktywnych obszarów, gdzie kursor myszki zmienia kształt, a następnie klikasz jej lewy klawisz i posuwasz akcję do przodu. Choć gra jest liniowa to nie przeszkadza to w przyjemnej rozgrywce. Aplikacja udostępniona jest w języku angielskim, ale praktycznie nie wymaga od nas znajomości tego języka, gdyż cała akcja przebiega niemal bez słów. Nie stanowi to żadnego utrudnienia, a bynajmniej nadaje oryginalności całej rozgrywce. Łamigłówki jakie przyjdzie nam rozwiązać są naprawdę ciekawe i logiczne. Jeżeli zaś trafi się nam, że będziemy łamać głowę na którejś z nich to wystarczy się trochę rozejrzeć po planszy, a rozwiązanie przyjdzie samo. Na przykład, gdy jeden człowieczek złowi rybę to chciałby zjeść ją w spokoju w domowych pieleszach, aby mu to umożliwić musimy zapobiec atakowi salamander, które chętnie tą rybę by zjadły. W podzięce za pomoc otrzymamy „wyrzucony” szkielet ryby, który umożliwi nam wydostanie się z planszy. Główny bohater gry przypomina nieco postać z dobranocek made in Czechosłowacja, ale jest niezwykle sympatyczny. Jeżeli zaś chodzi o lokacje to są one nad wyraz malownicze i starannie wykonane. Wszystko to powoduje, że Samorost wciąga do tego stopnia, że zasiadając do gry na przysłowiowe pięć minut pogramy w tą produkcję o kilka godzin dłużej.
1 | 2 | 3
Powrót do listy zwycięzców >>